Start Reislog bewerken De zenuwen de baas
AddThis Social Bookmark Button

Login

alleen voor medewerkers



De zenuwen de baas

20090430gudi1Door Gudi van Alphen

 

 

Mijn eerste keer
Drama en dans met de kinderen uit Matagalpa
Gudi van alphen

Nadat rond november bekend werd dat het thema, het dier van dit jaar, de vlinder zou worden zijn de mariposas niet uit mijn gedachten geweest. Hoe ga ik dansen of dramatiseren rondom dit thema. Het leven van een vlinder (the circle of live) was een goede inspiratie. Ook houd ik van verkleden.

Een duik in mijn lapjesrestjesarchief leverde wat gordijnstof op en met behulp van ouders en collega‘s bouwde ik een hele luchtige lappenwinkel op. Na een aantal malen knippen, 20090430gudi2naaien, uithalen, weer knippen en passen was ik tevreden. Daarnaast leerde ik een aantal Spaans zinnen uit het hoofd. Zo kon ik het leven van de mariposa, huevo, oruga, crisalida, mariposa in beeld brengen. Daarnaast konden de kinderen naar bijbehorende plaatjes kijken.En..... heel belangrijk, Gonnie was (natuurlijk) bereid om het contact met de leerkracht te leggen en mijn "help'-signalen te beantwoorden.
Met koffer en rugzak het lokaal in waar de kinderen verwachtingsvol binnenkwamen. We mochten in het net geopende nieuwe lokaal dansen; de bibliotheek. 20090430gudi3Sandra, de juf, las het verhaal voor en ik liet de foto's zien. Ik zag, dat op de stoelen die aan de kant stonden , een aantal groepsleden zaten met de camera in de aanslag. Dat is de laatste keer dat ik ze gezien heb want de kinderen keken naar me. ‘Mira mi, hace como yo......'. Ze gingen zitten, staan en bewegen en, vooral, lachen. Ze dansten als vlinders, maakten zich klein alsof ze een ei en een klein rupje waren. Stonden heel stil als tere poppen en dansten weer als vlinders. Het grote moment van verkleden was aangebroken. Plotseling ‘zag' ik de anderen weer, helpende handen vanuit alle hoeken. De kinderen werden vlinders en rupsen met antenas, alas en lenguas. Geweldig!
Een schoon shirt, een vochtig doekje en wat water waren nodig voor de lichamelijke verfrissing.
Deze belevenis is een parel aan mijn levensketting.20090430gudi4
Groet.

 

Reactie
Toevoegen
Joop van Alphen  - parel   |01-05-09 08:42
Jij bent een pareltje!
30-12-44  - matagalpa   |01-05-09 10:53
er is een aanslag geweest op de koningklijke familie een halve gek was door een afrastering met vierdik met mensen waar van er al vijf van om het leven zijn gekomen en de auto kwam tot stilstand tegen een hek op 15meter van de koningklijke familie, het was een bewuste aanslag op de kongklijke famlie,
het gebeurde om 11.30 alle feestelijk heden worden afgelast, heel nederland was aangedaan van dit voorval , de dader is vannacht om 3 uur overleden.
gonnie al een mooi verslag, ik blijf je volgen.
Gonnie  - wie o wie?   |01-05-09 21:31
Van wie is bovenstaand bericht?
Doortje   |01-05-09 11:27
Gudi,

Geweldig dat je workshop zo goed gegaan was, het klinkt echt allemaal zo mooi! Wat moeten die kids trots zijn geweest in hun mooie verkleedkleren. Geweldig.
Geniet er nog lekker van!

Groetjes Doortje
Rob Couwenberg   |01-05-09 17:56
Er is iets fout gegaan met de fotos. Mijn excuses, bij dit bericht horen andere fotos. Ik ga het straks proberen op te lossen!
Wies  - herkenning   |02-05-09 09:16
Geweldig om jullie verslag te lezen.
Hoe herkenbaar. Het kost geen moeite de sfeer, de geluiden en geuren, maar vooral de blije gezichten van de kinderen tijdens en na zo'n les op te roepen.
Ik blijf jullie volgen.

Gr. Wies
Elly  - vlindertje Gudi   |02-05-09 12:39
Ha die Gudie,
Ik zie mezelf weer staan zwoegen bij de dramales. Kreeg jij het ook zo lekker warm?
Geweldig dat je dit allemaal aandurft, na een paar lessen spaans.
Je bent een kanjer!

Groetjes,
Elly
Marie-José   |03-05-09 00:20
Hoi Gudi,

Wat een enthousiasme. Je bent daar erg aan het genieten. Hartstikke fijn hoor.
Je geknutsel en gefrutsel is niet voor niets geweest zie je wel.

Groetjes MJ
lonie  - hartstikke tof   |06-05-09 23:26
Hallo Gudi,

Wat een uitdaging. Ik vind het super dat jij daar nu met je beetje spaans de kinderen zo blij kunt maken. Geniet ervan en ik ben reuze benieuwd naar al je verhalen. Geniet er nog van Lonie
Schrijf reactie
Naam:
Email:
 
Onderwerp:
:D:):(:0
:shock::confused:8):lol:
:x:P:oops::cry:
:evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
 

Millenniumdoel

millenniumdoel1.png

Samenwerking

Banner
Banner
Banner
Banner

Zicht op Matagalpa

art_men_7.jpg